1993 yılında kurulan Redington, dünya genelinde 30’dan fazla ülkede hizmet veren, 230’un üzerinde lider markanın dağıtımını ve tedarik zincirini üstlenmiş global bir bilgi teknolojileri firmasıdır. Yıllık 10 milyar doların üzerinde gelire sahip olan grup, Güvenlik’ten Yapay Zeka’ya Büyük Veri’den Nesnelerin İnterneti’ne, Analitik’ten 5G’ye kadar birçok ürün ve çözüm sunmaktadır.

1995 yılında kurulan, bilgi teknolojileri alanında Türkiye’nin en köklü katma değerli distribütörlerinden biri olan ve 2015 yıl sonunda Redington Grup’un bir parçası haline gelen LinkPlus, 2021 yıl başı itibarıyla ismini de değiştirerek Redington Türkiye olarak yoluna devam etmektedir. Redington Türkiye, sadece bilişim alanına odaklanmış, global ve köklü bir şirket olarak hem yerel pazardaki hem de dünyadaki bilgi birikimini ve tecrübelerini Türkiye’deki iş ortaklarının ve son kullanıcı firmaların hizmetine sunmaktadır. Kuruluşundan bu yana önde gelen kurumsal teknolojilerin distribütörlüğünü yapan firma, her geçen gün distribütörlük ağını genişletip, büyüme potansiyelini arttırmıştır.

2017 yılı itibarıyla bünyesine kattığı Hitachi, Red Hat, Trend Micro, Splunk, Versa Networks ve 2018 yılı itibarıyla bünyesine kattığı MobileIron, PTC, Veritas distribütörlükleriyle büyümesine hızla devam etmiştir. Oracle’ın Türkiye’deki ilk distribütörü olarak Oracle iş ortaklığı ile pek çok başarıya imza atan LinkPlus, bu başarıları nedeniyle pek çok ödüle layık görülmüştür. 

Redington Türkiye’nin temel amacı, temsilcisi olduğu ürünleri katma değerli iş modeli anlayışıyla bilişim alanında faaliyet gösteren iş ortakları üzerinden pazarlama, teknik destek ve danışmanlık hizmetlerini vermektir.

 

Bilgi ve deneyim tabanlı satış öncesi ve satış sonrası hizmetleri ile Redington Türkiye, Demo Center’dan eğitim merkezine, periyodik ürün bakımlarından teknik desteğe kadar ürün hakkındaki her konuda etkinlik sağlamaktadır.

 

 

Şirketimizin katma değerli iş modeli anlayışı, bizleri sadece finansal işlemleri yürüten ve stok tutan bir firma olmaktan öte, elindeki ürün ve hizmetlere yeni değerler katarak müşteriye ulaştıran bir firma haline getirmiştir.

Redington Türkiye, şu an için Ankara ve İstanbul olmak üzere iki ayrı lokasyonda hizmet vermektedir.

Kurumsal
Tanıtım Filmimiz

Tarihçemiz

Global Birikimimizle Bilişim Ekosistemine Yön Veriyoruz.

1
2021

Ivanti'nin distribütörü olduğumuz markaların arasına katılması

1
2021

Marka relansmanı ile Linkplus ismi bırakılarak tüm faaliyetlerin Redington Türkiye adı altında yürütülmeye başlanması

2
2019

Corelight ve Tableau'nun markalarımız arasına katılması

1
2019

Hitachi Vantara ve Trend Micro markalarının bölgedeki yetkili eğitim merkezi olduk.

1
2019

Veritas tarafından “En Hızlı Büyüyen Distribütör” ödülüne layık görüldük.

1
2018

MobileIron, PTC ve Veritas ile distribütörlük anlaşması imzalanması

1
2018

“Specialized Partner of the Year: VAD - Global Award Winner” ödülünü alarak Oracle’ın dünyadaki en iyi distribütörü seçildik.

free
2017

Hitachi, Red Hat ve Versa Networks'ün distribütörlüğünü yaptığımız markalar arasına katılması

collaborate
2016

Splunk ve Trend Micro markalarının distribütörlüğünün kazanılması 

1
2015

Linkplus'ın Redington Grup'a katılması

1
2009

Oracle ve Linkplus ortak girişimi ile Partner Academy, Partner Studio ve Partner Migration Center olarak üç ayrı noktada Oracle ürünleri ile ilgili destek vermek amacı ile Partner HUB kuruldu.

3
1995

Linkplus'ın kuruluşu

credit
1993

Redington Grup'un kuruluşu

Değerlerimiz

Başarımızın temelini kurumsal değerlerimize olan bağlılığımız oluşturur.

 • Güven
  Güven

  Tüm çözüm ortaklarımız, iç ve dış paydaşlarımızla ilişkimizin temel önceliği güvendir. Başarımızın karşılıklı güven ortamıyla oluşan sinerjiden kaynaklandığının bilinciyle hareket ediyoruz.

 • değerlerimiz
  İntibak

  Global bilgi birikimimizi yerel değerlerle harmanlayıp ihtiyaca özel çözümler geliştiririz.

 • değerlerimiz
  Şeffaflık

  Kurum içinde ekibimizin açık fikirli olmalarını destekliyor ve yetkinliklere değer veriyoruz.

 • değerlerimiz
  Yalınlık

  Şirketlerimizin dijital dönüşüm yolculuklarına hızlı entegre olabilmeleri için altyapılarına ve adaptasyona uygun en yalın çözümleri sağlarız

 • değerlerimiz
  Tarafsızlık

  Müşterilerimizin hedeflerine gidebilmelerinde en yakın çözüm ortağı olarak tarafsızlık ilkesiyle hareket eder, onları kurumsal ihtiyaçlarına özel hizmetlerle buluştururuz.

 • değerlerimiz
  Bilgi & beceri

  Bireysel gelişime değer verir, bilgi ve becerimizi global yetkinliğimizle bütünleyerek müşterilerimize en uygun çözümü sunarız.

 • değerlerimiz
  İş Birliği

  Müşterilerimizin beklentilerini en uygun şekilde karşılayabilmek için tüm çözüm ortaklarımızla uyum içinde hareket ederiz.