Değerli Paydaşlarımız,

1995 yılında LinkPlus adıyla başladığımız yolculukta, Türkiye’nin en köklü teknoloji distribütörlerinden biri olmayı başardık. Yereldeki gücümüz, 2015 yılında bilişim alanında dünyanın en köklü firmalarından Redington Grup’un bünyesine katılmamızla global bir destek kazandı. Nitekim, 2021 yılı itibarıyla şirket adımızı da Redington Türkiye olarak değiştirdik ve şimdi hem yerel bir şirket hem de dünya çapında büyük bilgi birikimine sahip bir yapının parçası olarak yolumuza kararlılıkla devam ediyoruz

Bizi rakiplerimizden ayıran en önemli yönümüz, katma değerli teknoloji distribütörlüğü anlayışımızdır. Salt distribütör olmaktan öte, danışmanlık hizmetleri veren bir teknoloji firmasına dönüşme yolunda ciddi mesafe kaydettik. Butik bir distribütör şirket yapısından kurumsal bir şirket yapısına evrilirken aynı zamanda müşterilerimize sunduğumuz hizmetin kalitesini belirleyen dinamizm, sinerji ve ekip ruhumuzu da koruyoruz.  

Sadece bilişim alanına odaklanmış bir şirket olarak yapımız gereği hem iş ortaklarımız hem de kurumsal müşterilerimizle kurduğumuz ilişki ve yarattığımız katma değere çok önem veriyoruz. Kendimizi ‘Ekosistemin birleştirici gücü’ olarak konumlandırıyoruz.  Bu kimliğimizle, bütünleşik sistemler oluşturup müşterilerimizin ihtiyaçlarını yakından takip ederek, onlara özel çözümler sunma yolunda ilerliyoruz. Siber güvenlikten yapay zekaya, büyük veriden nesnelerin internetine, analitikten 5G’ye ve bulut bilişime kadar birçok alanda ürün ve çözüm sağlıyoruz. 

Global bir yapının parçası olmanın verdiği güçle yerel iş ortaklarımıza esnek finansman imkanları sunuyor, müşterilerinin projelerini hayata geçirmelerine yardımcı oluyoruz. ‘Center of Excellence’ ile yetkili eğitim merkezi sıfatıyla iş ortaklarımıza ve kurumsal müşterilere hem düzenli hem de gerektiği durumlarda özel eğitimler veriyoruz. Bu yönüyle sektörde ciddi bir fark yarattığımıza inanıyoruz. Hem sanal hem de fiziki ortamların yer aldığı demo merkezinde, müşterilerle iş ortaklarımızı bir araya getiriyor, PoC (kavram kanıtlama) çalışmaları için en uygun ortamı sağlıyoruz. ‘Migration Center’da teknoloji geçişleriyle ilgili destek veriyoruz. Stüdyo yapımızda da stratejik olarak markalarla nasıl ilerleyeceğimizi kurguluyoruz. 

Redington Türkiye olarak, yenilenen yüzümüz, gelişen müşteri portföyümüz, dijital pazarlama faaliyetlerimiz ve insan kaynakları yatırımlarımızla birlikte büyüyerek daha da farklı bir noktaya doğru ilerliyoruz. Her zamankinden daha yenilikçi ve aktif olacağımız yeni dönemde en büyük gücümüz, yine birlikte yol alacağımız markalarımız, iş ortaklarımız, müşterilerimiz ve çalışanlarımız olacak. Bugüne kadar olduğu gibi gelecekteki tüm destekleri için de teşekkürlerimi sunarım. 

Sevgi ve saygılarımla,

Cem Borhan 
Redington Türkiye Genel Müdürü