Cem Borhan, LinkPlus Genel Müdürlüğüne Atandı

23.02.2018

LinkPlus’ta Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmekte olan Cem Borhan, 18 Ocak 2018 tarihi itibariyle LinkPlus Genel Müdürlüğüne atandı.

cem borhan, LinkPlus Genel Müdürlüğüne Atandı

2016 yılında Redington ile gerçekleştirdiği birleşme, LinkPlus’ın kurumsal tarihinde önemli bir kilometre taşı oldu. Bu gelişmeyle birlikte global bir kuruluşun gerektirdiği yeniden yapılanma atılımlarını başlatan LinkPlus, ilk olarak, sektördeki uluslararası distribütörlük ve teknoloji kuruluşlarında deneyime sahip Cem Borhan’ı profesyonel yönetici olarak bünyesine kazandırdı. Cem Borhan, Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptığı 2016-2017 yıllarında, kuruluşun distribütörlüğünü yürüttüğü global teknoloji markalarının ayrı iş birimleri altında konumlandırılmasında, LinkPlus portföyüne katkıda bulunacak yeni markaların belirlenmesi ve anlaşmaların yapılmasında görev aldı. Cem Borhan, Ocak 2018 itibariyle LinkPlus Genel Müdürlüğüne atandı.

LinkPlus, Oracle gibi bir dünya devi ile başladığı 25 yıla yaklaşan distribütörlük deneyiminde her zaman öncü yaklaşımlarda bulundu. Uzun yıllardır sürdürdüğü katma değerli distribütörlük faaliyetleriyle, geleneksel distribütörlüğü ülkemizde yeni bir boyuta taşıyan LinkPlus, bugün de global trendlerin öncülüğünü yapmaya devam ediyor.

LinkPlus’ın ürün portföyünde, Bilişim sektöründeki yeni nesil teknolojilerle geliştirilmiş birçok dünya devi ürünler yer alıyor.

LinkPlus Genel Müdürü Cem Borhan, distribütörlüğünü üstlendikleri markaların birbirlerini eksiksiz bir biçimde tamamlayarak, ülkemizde hayata geçirilecek projelerin başarısında önemli rol oynayacaklarını şu sözlerle ifade ediyor: “Distribütörlüğünü yürüttüğümüz ve sayılarının önümüzdeki dönemde de artacağını düşündüğümüz markalarımızla, iş ortaklarımızın projelerinde gerçek bir değer yaratmayı hedefliyoruz. Yapay zeka ve makine öğrenmesi başta olmak üzere en ileri teknolojileri kapsayan çözüm ve ürünleri, birbirlerini en iyi şekilde ve eksiksiz olarak tamamlayabilecek şekilde, LinkPlus çatısı altında bir araya getirdiğimize inanıyorum.”

Cem Borhan Hakkında

Üsküdar Amerikan Lisesi'nin ardından lisans eğitimini Koç Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini ise Boğaziçi Üniversitesi'nde ekonomi ve finans alanında  gerçekleştiren Borhan, kariyerine  BT sektöründe yer alan büyük bir distribütör firmada başladı ve 10 yılı aşan bir süre de HP ve Oracle gibi global üreticilerde görev aldı.