Şirketler sunucu, depolama, veritabanı, ağ, yazılım, analiz ve makine zekası dahil bir çok bilgi teknolojileri hizmetini bulut teknolojilerine taşıyarak, maliyet, hız, verimlilik, güvenilirlik ve performans açısından sayısız faydaya erişebilmektedir. Redington şirketlerin ihtiyaçlarına özgün bulut teknolojileri sunmakta ve şirketlerin sürdürülebilir büyümesine katkı sağlamaktadır.

linux

Linux Operating Systems

Linux İşletim Sistemi, Linux çekirdeğine dayalı bir açık kaynak Unix benzeri işletim sistemleri ailesidir. Linux genel olarak bir Linux dağıtımında paketlenir. Dağıtımlar, Linux çekirdeğini ve birçoğu GNU Projesiyle sağlanan destekleyici sistem yazılımlarını ve kitaplıklarını içerir. En popüler Linux dağıtımlarından biri de, bir açık kaynak işletim sistemi olan Red Hat Enterprise Linux’tur. Mevcut uygulamaları ölçeklendirmeniz ve - bare-metal, sanal, konteyner ve tüm bulut ortamlarında – yeni gelişen teknolojileri uygulamanız için temel oluşturur.

big data

Open Source Virtualization

Sanallaştırma, bir bilgisayar sisteminin sanal ortamını fiziki donanımdan soyutlanmış bir katmanda çalıştırma prosesidir. Genel olarak, çoklu işletim sistemlerinin bir bilgisayar sisteminde eşzamanlı olarak çalıştırılmasını ifade eder. Sanallaştırılmış makinenin en tepesinde çalıştırılan uygulamalar açısından, kendi özel makinelerinde bulundukları ve işletim sisteminin, kitaplıkların ve diğer programların misafir sanallaştırılmış sisteme özel olduğu ve altta bulunan host işletim sistemiyle bir bağlantının olmadığı gibi bir algı yaratılabilir. Günümüzde, büyük kuruluşların tamamın yakını açık kaynak yazılımı kullanmaktadır. Açık kaynak sanallaştırma, inovasyon hızınızı ihtiyacınıza uygun olarak ayarlamanızı sağlar.

hitachi

Middleware Solutions

Middleware Solutions, yazılım uygulamalarına işletim sisteminin dışında kalan hizmetler sunan bilgisayar yazılımlarıdır. Bu bakımdan, “yazılım yapışkanı” olarak tarif edilebilir. Middleware, yazılım geliştiricilerin uygulamanın özel amacına odaklanabilmeleri açısından iletişim ve giriş/çıkış uygulamalarını kolaylaştırır. Middleware çözümleri, dağıtık bir ağda farklı çözümler, uygulamalar ya da uygulama bileşenleri arasında bağlantı kurulmasına imkan tanır. Birbiriyle bağlantı kurmak üzere tasarlanmayan bağlantıları birleştirmeyi kolaylaştırır ve akıllı yöntemlerle bağlantı kurulmasını sağlayan fonksiyonlar içerir.

business

OpenShift

OpenShift, Red Hat’ın geliştirdiği konteynerleştirme yazılım ürünleridir. OpenShift Container Platform olarak adlandırılır. Red Hat OpenShift, hibrit bulut, çoklu-bulut ve uç uygulamaları yönetmek için tam katmanlı otomatik operasyonlarla hazır hale getirilen bir Kubernetes konteyner platformudur. Red Hat OpenShift, geliştirici verimliliğini artırmak ve inovasyonu desteklemek için optimize edilir.

CLOUD COMPUTING

Cloud Computing

Bulut bilişim, bir ağ genelinde bulunan ölçeklenebilir kaynakları soyutlaştıran, toplayan ve paylaşan IT ortamları olan bulutlardaki iş yüklerinin isteğe bağlı olarak çalıştırılmasını ifade eder. Bulutlar, uygulamaların çalıştığı ortamlardır. Teknolojiler ise, bulutları oluşturmak ve kullanmak için yararlanılan yazılım ve donanımlardır. Bulutlar, tek bir kuruluşla sınırlı olduklarında kurumsal bulut olarak adlandırılır veya birden fazla kuruluşun hizmetine sunuluyorsa, kamusal bulut olarak nitelendirilir. Bunları karıştırdığımızda, hibrit bulut elde ederiz.

Sizin için burdayız!

Redington güvencesiyle çözümlerimizden yararlanmak için hemen başvurun.

Hemen Başvur