Kuruluşların BT operasyonlarını yönetilebilir hale getiren, büyük miktarda verinin toplanması, güvenilir şekilde barınması, işlenmesi ve dağılmasını sağlayan veri merkezleri günümüz bilgi teknolojilerinde şirketlerin büyüklüğünün de önemli bir göstergesidir. İş süreçlerinin kesintiye uğramadan ilerleyişi veri merkezinin işlevselliğiyle doğrudan orantılıdır. Redington uzman ekip ve global markaları ile şirketlerin ihtiyaç duyduğu veri merkezi çözümlerini özgün şekilde sunar.

 

 

cheerful

Storage

Bulut sistemleri, kanunların gerektirdiği uzun dönemli arşivleme ihtiyacı gibi nedenlerle dünyadaki veri miktarı çok hızlı bir artış göstermektedir. Kurumların ihtiyacı olan ölçeklenebilen, hızlı erişilebilen ve yüksek güvenlikli veri depolamayı en uygun performans/maliyet ile sunmak kurumsal bir depolama çözümünün olmazsa olmaz özelliklerinden biridir.

business

Converged Infrastructure

Bütünleşik altyapı; sunucular, depolama, ağ ve yönetim yazılımlarının dahil olduğu önceden paketlenmiş sistemler kümesidir. Şirketler genellikle donanım ve yazılım bileşenlerini farklı tedarikçilerden ayrı ayrı satın almak yerine tüm bu sistemleri tek bir şirketten satın almayı tercih ederler. Bütünleşik altyapı sistemleri, genellikle ön konfigürasyonlu ve önceden test edilmiş olarak sunulur ve böylelikle veri merkezi oluşturulurken işlemlerin çok daha kolay ve hızlı gerçekleştirilmesi sağlanır.

Hitachi Slide

Server

Tipik raf tipi ve blade sunuculardan, yüksek paralel performans gerektiren GPU sunucularına kadar geniş bir ürün portföyü ile kurumların her türlü sunucu ihtiyacını müşterilerimize sağlıyoruz.

globe

Open Source Virtualization

Sanallaştırma, bir bilgisayar sisteminin sanal ortamını fiziki donanımdan soyutlanmış bir katmanda çalıştırma prosesidir. Genel olarak, çoklu işletim sistemlerinin bir bilgisayar sisteminde eşzamanlı olarak çalıştırılmasını ifade eder. Sanallaştırılmış makinenin en tepesinde çalıştırılan uygulamalar açısından, kendi özel makinelerinde bulundukları ve işletim sisteminin, kitaplıkların ve diğer programların misafir sanallaştırılmış sisteme özel olduğu ve altta bulunan host işletim sistemiyle bir bağlantının olmadığı gibi bir algı yaratılabilir.

business

Middleware Solutions

Middleware, uygulamalara işletim sisteminin sağladıklarının dışında ortak hizmetler ve kabiliyetler sunan bir yazılımdır. Veri yönetimi, uygulama hizmetleri, mesajlaşma, kimlik doğrulama ve API yönetiminin tamamı middleware aracılığıyla yönetilir. Middleware, geliştiricilerin çok daha etkin uygulamalar oluşturmalarına yardımcı olur. Uygulamalar, veriler ve kullanıcılar arasında adeta bağ dokusu görevi görür. Çoklu bulut ve konteynerleştirilmiş ortamların kullanıldığı kuruluşlar açısından, uygun maliyetlerle uygulama geliştirme ve çalıştırma olanağı sunar.

press

(SD-WAN) Software Defined Networks

Yazılım tanımlı geniş alan ağları (SD-WAN), veri merkezleri ve uzak şubeler ya da bulut ortamlar arasında bağlantı, yönetim ve hizmetleri kontrol etmek için yazılımlardan yararlanır. Tıpkı yazılım tanımlı ağ (SDN) gibi, SD-WAN da kontrol düzlemini veri düzleminden ayırır. Bir SD-WAN uygulaması, tedarikçi ve müşteri konfigürasyonuna bağlı olarak, politika, güvenlik, ağ fonksiyonlarını ve diğer yönetim araçlarını yöneten yazılımın bir versiyonunda çalıştırılan mevcut yönlendiricileri ve anahtarları veya sanallaştırılmış müşteri tesis ekipmanlarını (vCPE) içerebilir. SD-WAN’ın temel özelliklerinden biri, MPLS’den geniş banda ve LTE’ye kadar çoklu bağlantıları yönetme kabiliyetidir. Bir diğer önemli özelliği ise, WAN’ı ilgilendiren trafiği bölümleme, ayırma ve güvenlik altına alma kabiliyetidir.

data Availability

Data Availability

Kritik uygulamaların yüksek oranda erişilebilir olmasına yardımcı olarak veri merkezinize veya tercih ettiğiniz buluta hızlı yük devretme ile kesinti süresini en aza indiren yazılım tabanlı depolama çözümleri

security

Data Protection

Kurumların verilerini görünen ve görünmeyen tehlikelerden koruyan ve verinin her zaman güvenli, uyumlu ve erişilebilir olmasını sağlayan yedekleme ve arşivleme çözümleri

insights

Data Insights

Proaktif bir Veri Yönetimi yaklaşımı, verileriniz, depolama ve yedekleme altyapınız için görünürlük kazanmanıza olanak tanır, böylece verilerle ilişkili risklerin kontrolünü elinize alabilirsiniz.

server

Kubernetes Platforms

Kubernetes, konteynerleştirilmiş uygulamaların konuşlandırılmasında, yönetilmesinde ve ölçeklendirilmesinde kullanılan manüel proseslerin büyük bir kısmını otomatikleştiren bir açık kaynak konteyner orkestrasyon platformudur. Diğer bir ifadeyle, Linux konteynerlerinde çalışan hostları birlikte kümelendirebilirsiniz ve Kubernetes bu kümeleri kolay ve etkili bir biçimde yönetmenize yardımcı olur. Kubernetes kümeleri tesiste, kamusal, özel veya hibrit bulutlarda yer alan hostları kapsayabilir. Bu nedenle, Kubernetes hızlı ölçeklendirilmesi gereken bulut-yerel uygulamaların barındırılması için ideal bir platformdur.

business

Linux Operating Systems

Linux bir açık kaynak işletim sistemidir (OS). İşletim sistemi; CPU, bellek ve depolama gibi sistem donanımlarını ve kaynaklarını doğrudan yöneten yazılımdır. OS, uygulamalarla donanım arasında yer alır ve işi yapan fiziksel kaynaklarla yazılımlarınız arasındaki bağlantıları kurar.

Sizin için burdayız!

Redington güvencesiyle çözümlerimizden yararlanmak için hemen başvurun.

Hemen Başvur