Şirketlerin farklı kaynaklardan topladığı veriler işletmelerin beklenti ve ihtiyaçlarına göre işlevsel olmalıdır. Bu veriler şirketlere fayda sağlayabilmeli, analitik bir değerlendirme sürecinden geçirilerek kullanılabilir hale getirilmelidir. Redington distribütörü olduğu global markalar ile sunduğu analitik çözümleri aracılığıyla verileri işletmeler için değerli hale getirir.

person writing

IT Service Intelligence (AI Ops)

AIOps veya IT operasyonları için yapay zeka terimi, ilk olarak Gartner tarafından kullanılmıştır. ITOps ekibinizin işletmenizin beklediği hızda hareket edebilmesi için – makine öğrenmesi (ML) ve yapay zeka (AI) şeklindeki - ileri analitiklerin operasyonların otomatikleştirilmesinde kullanılmasını ifade eder. AIOps, yapay zeka yardımıyla IT operasyonlarını yönetimini sadeleştirir ve karmaşık modern IT ortamlarında sorun çözme işlemlerini hızlandırır ve otomatikleştirir.

1

User Behavior Analytics

Kullanıcı Davranışı Analitiği (UBA), makine öğrenmesi yardımıyla bilinmeyen tehditleri ve anormal davranışları tespit eder. UBA temelde üç avantaj sağlar: * İleri Tehdit Tespiti: Geleneksel güvenlik araçlarının belirleyemediği anomalileri ve bilinmeyen tehditleri keşfetmek * Verimlilik Artışı: Güvenlik analistinin hayatını kolaylaştırmak için yüzlerce anomaliyi otomatik olarak tek bir tehditte birleştirmek * Tehdit Avının Hızlandırılması: Her türlü kuruluş, anomali veya tehdit bakımından derin soruşturma kabiliyetlerinden ve güçlü davranış temellerinden yararlanmak

data stream

Big Data Analytics

Büyük veri, geleneksel ver işleme uygulama yazılımıyla idare edilemeyecek kadar büyük ya da karmaşık olan veri setlerini analiz etmenin, bunlardan sistematik olarak bilgi edinmenin veya başka şekillerde işlem yapmanın yollarını araştıran bir alandır. Birçok alana (sütuna) karşılık gelen veriler daha fazla istatistiksel güç sağlarken, daha karmaşık veriler (daha fazla özellik ya da sütun) hatalı keşif oranının daha yüksek çıkmasına neden olabilir. Verilerin elde edilmesi, veri depolama, veri analizi, araştırma, paylaşım, aktarım, görselleştirme, sorgulama, güncelleme, bilgi gizliliği ve veri kaynağı, büyük veri analizinin zorlukları arasında yer alır. Büyük veriler başlangıçta üç temel konseptle ilişkilendirilmekteydi: hacim, çeşitlilik ve hız. Büyük veri analizi, örneklemde sorunlar teşkil etmektedir ve bu bakımdan, öncesinde yalnızca gözlemlere ve örnekleme imkan tanınmaktadır. Bu nedenle, büyük veri genellikle geleneksel yazılımların kabul edilebilir bir süre ve değer dahilinde işleme kapasitesini aşan büyüklüklerdeki verileri içerir. Büyük veri teriminin mevcut kullanımı, belirli bir boyuttaki veri setinden ziyade kestirimci analitiklerin, kullanıcı davranışı analitiklerinin veya büyük verilerden değer elde edilmesini sağlayan diğer belirli ileri veri analitik metotlarının kullanılmasını ifade eder.

IOT

Internet Of Things

Nesnelerin İnterneti (IoT), başka cihazlar ve sistemlerle internet üzerinden bağlantı kurmak ve veri alışverişinde bulunmak amacıyla sensörler, yazılım ve diğer teknolojilere gömülen fiziksel nesnelerden oluşan ağı ifade eder. Çoklu teknolojilerin, gerçek zamanlı analitiklerin, makine öğrenmesinin, ürün sensörlerinin ve gömülü sistemlerin bütünleşmesi, nesnelerin evrimleşmesine neden olmuştur. Gömülü sistemler, kablosuz sensör ağları, kontrol sistemleri, otomasyon (ev ve bina otomasyonu dahil) ve diğer ilgili alanların tamamı, Nesnelerin İnternetinin etkinleştirilmesine katkıda bulunur. Tüketici pazarında, IoT teknolojisi çoğunlukla “akıllı ev” konseptiyle ilişkili ürünlerle eşanlamlı olarak kullanılır. Bir ya da daha fazla ortak ekosistemi destekleyen ve akıllı telefonlar ve akıllı hoparlörler gibi bu ekosistemle ilişkili araçlarla kontrol edilebilen (aydınlatma armatürleri, termostatlar, ev güvenlik sistemleri ve kameralar ile diğer ev aygıtları gibi) araçlar ve aygıtlar bu ürünler arasında yer alırIoT sağlık sistemlerinde de kullanılabilir.

business

Business Intelligence Platforms

İş zekası platformları veri tabanlarından, e-postalardan, videolardan, anket yanıtlarından ve çok daha fazlasından veri çıkarılmasını, temizlenmesini ve analiz edilmesini mümkün kılar. Bu veri analizleri, mobil, masaüstü ve gerçek zamanlı iş zekası sağlayarak karar alıcıların kuruluşlarını geliştirmek üzere içgörülere dayalı olarak aksiyon almalarına olanak tanır. BI platformları, kullanıcıların dashboard’ları özelleştirmelerine, şaşırtıcı veri görselleştirmeleri oluşturmalarına, skorbordlar hazırlamalarına ve bunları kilit performans göstergeleriyle (KPI’lar) karşılaştırmalarına izin verir.

Sizin için burdayız!

Redington güvencesiyle çözümlerimizden yararlanmak için hemen başvurun.

Hemen Başvur