LinkPlus, MobileIron’ın Türkiye Distribütörü Oldu

13.02.2018

Dünyanın en büyük bağımsız mobil yazılım teknolojileri üreticilerinden biri olan MobileIron, Türkiye’de LinkPlus’ın deneyimini de yanına alarak yola devam edecek.

1

Android, iOS, macOS ve Windows 10 gibi modern mobil işletim sistemleri, birçok yeniliğin yanında karmaşık güvenlik problemlerini de beraberinde getiriyor. Geleneksel PC ortamlarında güvenlik, çalışanların daha az kurumsal kaynağa erişebilmeleri ve dar bir alanda işlem yapabilmeleri anlamına gelirken, yeni nesil teknoloji yaklaşımında kullanılan doğru güvenlik modelleri, çalışanların çok daha özgür hareket etmesine izin veriyor.  

MobileIron, İş Süreçlerinin Desteklenmesini Sağlıyor

LinkPlus bünyesinde Onur Demirel’in yönetimindeki iş birimi altında konumlanan MobileIron Platformu, karmaşık cihazların dünyasında modern işletim sistemlerini güvence altına almak ve yönetilmesini sağlamak için tasarlanmış bulunuyor. MobileIron ile güvenlik kurulumu, iş süreçlerinin aksamasını değil desteklenmesini sağlıyor.

LinkPlus İş Birimi Yöneticisi Onur Demirel, MobileIron platformunun nasıl bir ihtiyaca cevap verdiğini şu sözlerle anlatıyor: “Şirketler içerideki ya da sahadaki çalışanlarına mobil cihazlar dağıtıyorlar. Örneğin, zincir mağazalarda içeride çalışan personel, ellerindeki tabletlerden işlem yapabiliyor ya da sahadaki personel online girilmiş siparişlerin teslimatını yapabiliyor. Bu kişilerin kullandığı cihazlar standart değil, her biri farklı bir marka, model ve işletim sistemine sahip cihaz kullanabiliyor. Bunun dışında self-alışverişe imkân veren kiosk cihazları da kapsamımıza giriyor. Sonuç olarak, tüm bu cihazların, fiziksel olarak, işletim sistemi olarak veya uygulama temelli olarak güvenliğinin sağlanması ve bunların yönetilmesi gerekiyor.”

MobileIron Avrupa ve Orta Doğu ülkelerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Peter Machat “Mobil ve bulut teknolojileri kurumsal bilgi işlemlerini modernleştirerek üretkenliğin yeni seviyelerini ortaya çıkardı. Kurumsal veri güvenliği konusunda başarılı yenilikler ve değişimler yapması ile tanınan MobileIron aynı zamanda güvenilir veri şifreleme, mobil ugyulamalar için veri kayıp ve kaçağını önleme (DLP), güvenilir bulut erişim servisleri ve çoklu faktörlü kimlik doğrulama hizmetleri de sağlıyor.” dedi.

Özetle MobileIron, mobil cihazların fiziksel yönetimini, işletimsel yönetimini ve uygulama yönetimini tek merkezden sağlıyor.

MobileIron ve LinkPlus Nasıl Buluştu?

MobileIron, global distribütörü Redington’ın çalışmalarından duyduğu memnuniyet nedeniyle, kuruluşun faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde yaygınlaşmaya yönelik adımlar atıyor. MobileIron, bu doğrultuda bir Redington kuruluşu olan LinkPlus’ın katma değerli distribütörlük deneyimini de 2018 yılı itibariyle yanına aldı.  

LinkPlus, MobileIron’ın Türkiye’deki kanal yapısının oluşturulması, kanal iş ortaklarının eğitilmesi, iş ortaklarıyla birlikte pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi, marka bilinirliğinin artırılması, son kullanıcılardaki satışların desteklenmesi gibi sorumlulukları üstleniyor.

İş Ortakları için Yeni Fırsatlar

Onur Demirel, MobileIron’ın, LinkPlus’ın distribütörlüğünü üstlendiği markalar arasında yer alarak, çok önemli bir boşluğu doldurduğunu ve dünya devi bir marka olarak Türkiye’de büyük bir potansiyele sahip olduğunu vurguluyor. Bu potansiyeli iş ortaklarıyla değerlendireceklerini ifade eden Demirel, konuyla ilgili şu bilgileri veriyor: “MobileIron için iki tür iş ortağı ile çalışmayı hedefliyoruz. Bunlardan birincisi, entegrasyon yapan, altyapı sunan entegratör iş ortaklarımızdır. Yürüttükleri projelerin mobilite bacağı varsa, onlara LinkPlus olarak teknik ekiplerimizle, demo altyapımızla, deneme lisanslarımızla, satış öncesi hizmetlerimizle destek olacağız. İlerleyen zamanda uzmanlık geliştirmeleri için talepleri olursa, o süreçte de yanlarında yer alacağız. MobileIron kapsamında birlikte ilerleyebileceğimiz ikinci grup iş ortaklarımız ise ISV adı verilen bağımsız yazılım evleri. Bu yazılım evleri içerisinde özellikle mobil cihazlara yönelik uygulamalar geliştiren veya mobil cihazlara yönelik aktivitelerde bulunanlar için önemli fırsatlar olacağını düşünüyoruz. Geliştirdikleri uygulamaların arkasına MobileIron çözümlerini entegre etmek mümkün. Ayrıca kendilerine özel bir uygulama market-place’i geliştirip oradan uygulamalarını yayınlamak isteyenler için güvenlik altyapısı da sağlayabiliriz.”