LinkPlus, Red Hat’in Türkiye Distribütörü Oldu

07.08.2017

LinkPlus, Türkiye’de Açık Kaynak Çözümleri Sunmak Hedefiyle Red Hat ile Distribütörlük Anlaşması İmzaladı

redhat Openshift'in Özelliklerini İnceleyin!

İstanbul, Türkiye. - Temmuz, 2017 - Bilişim Teknolojileri alanında faaliyet gösteren ve Türkiye’nin öncü katma değerli distribütörü olan LinkPlus, Türkiye'deki Red Hat distribütörü olduğunu duyurdu. Red Hat ile yapılan iş birliği; LinkPlus'ın satış ortakları için açık kaynak platformu, Bulut ve ara katman teknolojileri ile yeni yetkinlikler geliştirme ve ürün portföylerini genişletme fırsatı sunuyor.

LinkPlus Genel Müdür Yardımcısı Cem Borhan, "LinkPlus olarak Linux platformları, Bulut ve ara katman çözümleri ile müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın başarısını ikiye katlamaktan çok memnunuz." ifalerini kullandı. "Bu platformlar bölgedeki Bulut bilişim, Büyük Veri ve mobil teknolojilerin gittikçe büyüyen trendlerinden faydalanabilmek üzere tasarlanıp geliştirildi."

Red Hat Türkiye Genel Müdürü Haluk Tekin, "LinkPlus'ı yerel distribütör olarak seçmek, bizim için profesyonel ve stratejik bir hamle oldu. Red Hat'ın açık kaynak kodlu BT çözümleri ve LinkPlus uzmanlığı ile birlikte, bu iş birliğinin Türkiye'deki iş ortaklarına ve müşterilere daha fazla değer katacağına inanıyoruz.” şeklinde konuştu.

LinkPlus Hakkında

2016 mali yılında ortalama 2.8 Milyar ABD Doları'nın üzerinde bir ciro ile LinkPlus; Orta Doğu, Türkiye ve Afrika genelinde BT sektöründeki en büyük ve en hızlı büyüyen bölgesel distribütörlerinden biri olan Redington Gulf'un yan kuruluşudur. Bölgesel varlığı, BT dağıtımında bölgenin en kapsamlı Tedarik Zinciri Hizmetleri ağından birini oluşturan 24 ülke çapında satış, servis ve lojistik merkezleri ağını kapsamaktadır.

Katma Değerli İş Modeli

LinkPlus’ın ana hedefi, katma değerli iş modeli anlayışı ile bilgi, teknik destek ve danışmanlık hizmetleri alanlarında faaliyet gösteren iş ortakları aracılığıyla ürün ve hizmet sunmaktır. LinkPlus, sahip olduğu bilgi ve tecrübeye dayanan satış öncesi ve satış sonrası hizmetleriyle, Partner Hub'a periyodik ürün bakımı ve teknik destek ile birlikte Demo Merkezi hizmeti sunmaktadır. Firmamızın katma değerli iş modeli yaklaşımı, bizi sadece finansal işlemler yapan ve stok tutan bir şirket olmaktan öteye taşıyıp müşterilerimize yeni değerler kazandırıp onlara finansal ürün ve hizmet sunan bir şirket haline getirmiştir. Bu anlayış doğrultusunda LinkPlus, dağıtım ağını her geçen gün genişletmektedir ve sektörde lider konuma gelmiştir.

Web sitesi: https://www.redington.com.tr

Sosyal Medya:|LinkedIn |Facebook | Twitter 

Red Hat; Red Hat, Inc. veya yan kuruluşlarının ABD ve diğer ülkelerdeki ticari markası veya tescilli ticari markasıdır. Linux®, Linus Torvalds'ın ABD ve diğer ülkelerdeki tescilli ticari markasıdır.