PTC, Türkiye Pazarında LinkPlus ile Büyüyecek

27.06.2018

Linkplus, Artırılmış Gerçeklik (AR) alanlarında çözümler sunan PTC’nin Türkiye Distribütörlüğünü üstlendiği anlaşmaya imza attı.

ptc

Türkiye’de Oracle’ın ilk distribütörü olan ve 25 yıldır bu misyonunu güçlü biçimde yürüten Link Plus; Hitachi, Red Hat, Trend Micro, Splunk, Versa Networks, Veritas ve Mobilelron gibi önemli şirketlerle olan iş ortaklıklarını da başarıyla sürdürüyor.  Gösterdiği performans ile 2016’da Redington’un çatısı altına giren LinkPlus, Haziran 2018 itibariyle 1,16 milyar doları aşan gelire sahip olan, Bilgisayar Destekli Tasarım (CAD), Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM), Endüstri 4.0, Servis Yaşam Döngüsü Yönetimi, Nesnelerin İnterneti (IoT) ve Artırılmış Gerçeklik (AR) alanlarında çözümler sunan PTC’nin Türkiye Distribütörlüğünü üstlendiği anlaşmaya imza attı. Dağıtım ve faaliyet ağını günden güne giderek genişleten LinkPlus, yeni iş birliğiyle, hızla gelişen teknolojilere adapte olarak global rekabeti yakalamak isteyen şirketlere de büyük fırsatlar sunacak.

Türkiye’de 25 yıldır Oracle’ı başarıyla temsil eden ve 2016’da Redington kuruluşları arasına girerek çözüm sağlayıcı toplayıcılık anlayışını benimseyen LinkPlus; Hitachi, Red Hat, Trend Micro, Splunk, Versa Networks, Veritas ve Mobilelron gibi önemli şirketlerle gerçekleştirdiği iş birliklerini başarıyla sürdürüyor.

Katma değerli iş modeli anlayışı ile bilgi, teknik destek ve danışmanlık hizmetleri alanlarında faaliyet gösteren iş ortaklarıyla çok sayıda sektöre teknoloji ürünleri ve hizmetleri sunan LinkPlus, dağıtım ağını her geçen gün genişletiyor. Bu güçlü ve dikkat çekici büyümenin yeni adımı ise Bilgisayar Destekli Tasarım (CAD), Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM), Endüstri 4.0, Servis Yaşam Döngüsü Yönetimi, Nesnelerin İnterneti (IoT) ve Artırılmış Gerçeklik (AR) alanlarında çözümler sunan PTC ile yapılan anlaşma oldu.

Sanayi, Otomotiv, Elektronik ve Yüksek Teknoloji, Sanayi, Perakende ve Tüketici, Tıbbi Cihazlar gibi sektörlerde faaliyet göstererek dünya genelinde 800’ü aşkın şirkete hizmet veren PTC’nin, 30 ülkede 6000’den fazla çalışanı, 1150 iş ortağı ve 300 bin çözüm geliştiricisi bulunuyor.

PTC ile gerçekleştirdikleri iş birliğiyle şirket ve kurumlara çağın teknolojilerine uyum sağlamalarında yardımcı olacaklarını ifade edenLinkPlus Genel Müdürü Cem Borhan şöyle konuştu: “IoT pazarı hızla gelişmeye ve etkisini her geçen gün artırmaya devam ediyor. Hızlı teknoloji adaptasyonu, artan güvenlik tehditleri, müşterilerin gelişmiş verimlilik ve düşük toplam maliyet talepleri ve 5G gibi geleceğin teknolojilerinin IoT pazarını daha da ileriye taşımayacağı öngörülüyor. Dolayısıyla bu hızlı dönüşüme hızla uyum sağlayabilenler kazançlı olacak. PTC ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği sayesinde birçok şirketin bu sürece çok daha kolay adapte olmasına ve global rekabette öne çıkmalarına yardımcı olacağız.

Küreselleşen dünyada teknolojik yatırımların gün geçtikçe daha fazla artmasını beklediklerini, bu nedenle LinkPlus ile olan iş birliğinin en doğru zamanda gerçekleştiğini düşündüklerini dile getiren PTC Türkiye ve Yunanistan Genel Müdürü Bilgehan Baykal da şunları söyledi:

PTC olarak 2013 yılından beri yaptığımız yatırımlarla 4. Endüstri devrimini şekillendiriyoruz. IDC, Forrester ve Gartner tarafından pazar lideri olarak belirlenen şirketimiz için Türkiye büyük bir öneme sahip. Bu doğrultuda 2014 itibariyle başladığımız Türkiye’ye yönelik yatırımlarımızı 2017’de Türkiye’deki ilk ofisimizi İstanbul’da açarak pekiştirdik. LinkPlus ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliğiyle de çözümlerimizi Türkiye’deki şirketlerle buluşturmaya başladık. LinkPlus’ın uluslararası standartlardaki hizmeti, bilgi birikimi, tecrübesi ile PTC’nin üstün ve yenilikçi teknolojisi birleşince, iş dünyasının sunulan hizmetlere hızla adapte olmasını sağlayacağımıza inanıyoruz. Satıştan hizmete, eğitimden müşteri memnuniyetine kadar olan bütün süreçleri iş ortaklarımızla birlikte tasarlayıp son kullanıcıya sunmayı planlayan vizyonumuzu, katma değerli distribütörümüz LinkPlus ile hayata geçireceğimiz için mutluyuz.”

LinkPlus ve Katma Değerli İş Modeli Hakkında

Orta Doğu, Türkiye ve Afrika genelinde BT sektöründeki en büyük ve en hızlı büyüyen bölgesel distribütörlerden biri olan Redington Gulf'un bir kuruluşudur. Bölgesel varlığı, BT dağıtımında bölgenin en kapsamlı Tedarik Zinciri Hizmetleri ağından birini oluşturan 24 ülke çapında satış, servis ve lojistik merkezleri ağını kapsamaktadır. LinkPlus’ın ana hedefi, katma değerli iş modeli anlayışı ile bilgi, teknik destek ve danışmanlık hizmetleri alanlarında faaliyet gösteren iş ortakları aracılığıyla ürün ve hizmet sunmaktır. LinkPlus, sahip olduğu bilgi ve tecrübeye dayanan satış öncesi ve satış sonrası hizmetleriyle, teknik destekle birlikte Demo Merkezi hizmeti sunmaktadır. Firmamızın katma değerli iş modeli yaklaşımı, bizi sadece finansal işlemler yapan ve stok tutan bir şirket olmaktan öteye taşıyıp müşterilerimize yeni değerler kazandırıp onlara finansal ürün ve hizmet sunan bir şirket haline getirmiştir. Bu anlayış doğrultusunda LinkPlus, dağıtım ağını her geçen gün genişletmektedir ve sektörde lider konuma gelmiştir.

PTC Hakkında

PTC, dünyanın her yerindeki şirketlerin akıllı, bağlantılı bir dünyada ve onlar için tasarladıkları, ürettikleri, işlettikleri ve hizmet verdiği yolu yeniden keşfetmelerine yardımcı olur. 1986'da dijital 3D tasarımında devrim yarattılar ve 1998'de internet tabanlı ürün yaşam döngüsü yönetimi ile pazarlamaya başladılar. Bugün, lider endüstriyel inovasyon platformları ve sahada kanıtlanmış çözümleri ile size fiziksel ve dijital dünyaların yakınlaşmasındaki değeri açığa çıkarmak için yardımcı oluyor.