Trend Micro'nun Yeni Distribütörü LinkPlus

22.04.2017

LinkPlus, Trend Micro ürünlerinin iş ortakları kanalı üzerinden satılması ve bu ürünlerin teknik destek, lojistik ve pazarlama hizmetlerini üstlenecek.

1

Trend Micro, 2017’ye yeni distribütörü ile başlangıç yapıyor. Bilgi teknolojileri alanında 22 yıldır faaliyet gösteren ve geçtiğimiz yıl Redington tarafından satın alınan LinkPlus, Trend Micro ürünlerinin iş ortakları kanalı üzerinden satılması ve bu ürünlerin teknik destek, lojistik ve pazarlama hizmetlerini üstlenecek.

LinkPlus ortaklığı ile ilgili konuşan Trend Micro Akdeniz Ülkeleri Kanal Yöneticisi Mehmet Dağdevirentürk “Trend Micro olarak bu işbirliği ile veri merkezi güvenliği ve APT (Advanced Persistent Threat) tarafında büyük çapta ve başarılı projeler geliştireceğimiz oldukça önemli bir adım attık. Geniş BT portföyü ve gelişmiş kanal yapısını sektörde edindiği tecrübe ile harmanlayan LinkPlus’ın bize her anlamda katkı sağlayacağına eminiz. Özellikle Deep Security ve Deep Discovery gibi ürünlerimiz konusunda büyük başarılar elde edeceğiz” dedi.

Dünya markası olan Trend Micro ile yapacakları iş birliği konusunda heyecanlı olduklarını belirten LinkPlus Genel Müdür Yardımcısı Cem Borhan ise “Ana odağımız olan yazılım sektöründe bizi farklı kılan en önemi değer, distribütörlüğünü yaptığımız markalara sunduğumuz katma değerli projelerimiz. Güçlü ağımızla birlikte ortaya koyduğumuz bu yaklaşımla birlikte Trend Micro’nun ülkemizdeki yeni pazarlara ve daha farklı sektörlere ulaşmasında önemli bir rol oynamayı hedefliyoruz. Bunu aynı zamanda sunacağımız eğitim, teknik destek ve satış hizmetleriyle de üst noktaya taşıyoruz. Çok yakın zamanda Oracle Partner Hub benzeri bir eğitim merkezini de Trend Micro kanalının hizmetine sunacağız” açıklamasında bulundu.

İki şirketin 2017 hedefleri arasında, kanal yapısını geliştirerek Türkiye ve bölge pazarında daha fazla müşteriye ulaşmak oldukça önemli bir yer tutuyor. Bu amaç doğrultusunda hareket eden Trend Micro ve LinkPlus, büyük çaplı projeler başta olmak üzere birçok ölçekteki şirkete yönelik projeleri hayata geçirmekle birlikte veri güvenliği konusunun önemini vurgulayacak eğitimler ve etkinlikler de gerçekleştirecekler. Trend Micro ve LinkPlus iş birliği, pazarda birçok farklı sektör de dâhil olmak üzere güvenlik algısının yerleşmesine büyük katkı sağlayacak.