Dünyanın en kapsamlı ve en yaygın kullanılan bulut platformu Amazon Web Services (AWS) dünya çapındaki veri merkezlerinden 200'ün üzerinde hizmet sunar. En hızlı büyüyen startup'lar, en büyük kuruluşlar ve önde gelen devlet kurumlarının dahil olduğu milyonlarca müşteri; maliyetleri azaltmak, daha çevik olmak ve daha hızlı inovasyon için AWS kullanıyor. Siz de şirket içi altyapınızı buluta genişleten hibrit mimariler oluşturabilir, istediğiniz büyüklükte kaynağa erişebilir ve yalnızca birkaç dakika önceden haber vererek ölçeği gerektiği gibi artırabilir veya azaltabilirsiniz.    

Compute

AWS, bilgi işlem için en geniş ve en derin işlevselliği sunar. Amazon Elastic Compute Cloud (EC2) işlemci, depolama ve ağ seçenekleri ile altyapınızı yönetmek için detaylı kontrol sağlar. AWS Containers hizmetleri, containerlarınızı çalıştırmak için en iyi hizmet seçeneklerini ve esnekliği sunar. AWS Lambda, 150'den fazla yerel olarak entegre AWS ve hizmet olarak yazılım (SaaS) kaynağından gelen olaylara yanıt olarak kod çalıştırmanıza olanak tanır.

Ürün Portföyü

Amazon Elastic Compute Cloud (EC2)

*Bulutta güvenli ve yeniden boyutlandırılabilir işlem kapasitesi (sanal sunucular) için Amazon EC2.

*Hataya dayanıklı iş yüklerini %90'a varan indirimlerle çalıştırmak için Amazon EC2 Spot.

*Talep değişikliklerini karşılamak için işlem kapasitesini otomatik olarak eklemek veya kaldırmak için Amazon EC2 Autoscaling.

*Bir uygulama veya web sitesi oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeyi sunan kullanımı kolay bulut platformu için Amazon Lightsail

*Her ölçekte tam olarak yönetilen toplu işleme için Amazon Batch

Amazon Elastic Container Service (ECS)

*Amazon Elastic Container Service (ECS); containerleri çalıştırmak için son derece güvenli, güvenilir ve ölçeklenebilir bir yol

*Amazon EKS Anywhere; müşteri tarafından yönetilen altyapı üzerinde container çalıştırma özelliğine sahiptir.

*Amazon Elastic Container Registry (ECR); container görüntülerini kolayca depolayın, yönetin ve dağıtın

*Amazon Elastic Kubernetes Service (EKS); komple yönetilen Kubernetes hizmeti

*Amazon EKS Anywhere; kendi altyapınızda Kubernetes kümeleri oluşturun ve çalıştırın

*AWS Fargate; kapsayıcılar için sunucusuz bilgi işlem

*AWS App Runner; tamamen yönetilen bir hizmet üzerinde containerli uygulamalar oluşturun ve çalıştırın
 

AWS Lambda

AWS Lambda, Amazon Web Services'in bir parçası olarak Amazon tarafından sağlanan olay güdümlü, sunucusuz bir bilgi işlem platformudur. Geliştiricilerin sunucuları hazırlamadan veya yönetmeden kod çalıştırmalarını sağlamak için tasarlanmıştır. Olaylara yanıt olarak kodu yürütür ve bu kodun gerektirdiği bilgi işlem kaynaklarını otomatik olarak yönetir.

Networking and Content Delivery

AWS ağ yetenekleri ile dünyadaki en sıkı güvenlik gereksinimlerini karşılayın. 7/24 altyapı izleme sayesinde verilerinizin gizliliğini, bütünlüğünü ve kullanılabilirliğini sağlayabilirsiniz.

Ürün Portföyü

Network Foundations

*Amazon VPC; Amazon Virtual Private Cloud (VPC) ile ağ ortamınızı özelleştirin ve kontrol edin

*AWS Transit Gateway; Tek bir ağ geçidine bağlı VPC'ler ve şirket içi ağlar ile ağınızı basitleştirin

*AWS PrivateLink; VPC'ler ile AWS veya şirket içi hizmetler arasında özel bağlantı kurun
 

Application Networking

*AWS AppMesh; Kapsayıcıları ve mikro hizmetleri uygulama düzeyinde ağ ile bağlayan servistir.

*AWS API Gateway ile her ölçekte API'ler oluşturun, bakımını yapın ve güvenliğini sağlayın

*AWS Cloud Map sayesinde en güncel hizmet kaynaklarını keşfedin ve  erişin
 

Edge Networking

*Amazon CloudFront; Verileri, videoları, uygulamaları ve API'leri düşük gecikme süresiyle yüksek aktarım hızlarında sunan hizmettir.

*Amazon Route 53; Düşük maliyetli yönetilen bir Alan Adı Sistemi (DNS) ile son kullanıcıları internet uygulamalarına yönlendirebilen servistir.

*AWS Global Accelerator ile uygulamanıza giden kullanıcı trafiğini optimize edebilirsiniz.
 

Hybrid Connectivity

*AWS Direct Connect ile veri merkezinize, ofisinize veya ortak yerleşim ortamınıza özel, ayrılmış bir AWS bağlantısı kurun

*AWS Site-to-Site VPN ile Amazon VPC'lerinize veya AWS Transit Ağ Geçitlerinize şifreli bir ağ bağlantısı oluşturabilirsiniz.

*AWS Client VPN;  VPN ile uzaktaki iş gücünüzü AWS'ye veya şirket içine bağlayabilirsiniz.

*AWS Cloud WAN ile Küresel geniş alan ağlarını kolayca oluşturun, yönetin ve izleyin
 

Network Security

*AWS Shield; AWS uygulamalarını dağıtık hizmet reddi (DDoS) saldırılarına karşı korur

*AWS WAF; Web uygulamalarınızı yaygın web açıklarından korur.

*AWS Network Firewall ile  Amazon VPC'lerinizde ağ güvenliğini dağıtabilirsiniz.

*AWS Firewall Manager; Güvenlik duvarı kurallarını merkezi olarak yapılandırıp yönetmenizi sağlar.
 

Storage

Verilerinizden daha fazlasını elde etmek ve yeni ürün ve hizmet sunumunu hızlandırmak için çeşitli araçlar arasından seçim yapın. Tüm bulut verileriniz üzerinde büyük veri analitiği, yapay zeka (AI), makine öğrenimi (ML), yüksek performanslı bilgi işlem (HPC) ve medya işleme uygulamalarını keşfedin.

Ürün Portföyü

Object, File, and Block Storage

*Amazon Simple Storage Service (S3); Her yerden istediğiniz miktarda veriyi depolamanız ve almanız için sektör lideri ölçeklenebilirlik, kullanılabilirlik ve güvenlik özelliklerine sahip nesne depolama çözümüdür.

*Amazon Elastic File System (Amazon EFS), Depolamayı yönetmeden dosya verilerini paylaşmanız için basit, sunucusuz, elastik, ayarla ve unut dosya sistemidir.

*Amazon FSx, Popüler ticari ve açık kaynaklı dosya sistemlerinin yeteneklerini ve performansını sunan, tam olarak yönetilen, uygun maliyetli dosya depolama hizmetidir.

*Amazon Elastic Block Store (EBS); Her ölçekte hem verim hem de işlem yoğun iş yükleri için kullanımı kolay, yüksek performanslı blok depolama hizmetidir.

*Amazon File Cache; Her yerde depolanan veri kümeleri için yüksek hızlı önbellek, bulut patlaması iş yüklerini hızlandırır.
 

Data Migration

*AWS DataSync; Ağ bant genişliğini optimize eden ve şirket içi depolama ile AWS depolama arasındaki veri hareketini hızlandıran çevrimiçi veri aktarım hizmetidir.

*AWS Snow Family; Basitleştirilmiş veri geçişi için yerleşik güvenlik ve lojistik özelliklerine sahip çevrimdışı veri aktarım cihazlarıdır.
 

Hybrid Cloud Storage and Edge Computing

*AWS Storage Gateway; Neredeyse sınırsız bulut depolama alanına şirket içi erişim sağlayan hibrit bulut depolama hizmetidir. 

*AWS Snow Family ise mobil ve dayanıklı dağıtımlar için güvenlik ve uçtan uca lojistik ile uç bilgi işlem, veri toplama ve veri aktarım hizmetleri sağlar.
 

Managed File Transfer

AWS Transfer Family; SFTP, FTPS ve FTP protokollerini kullanarak Amazon S3 ve Amazon EFS'ye basit ve sorunsuz dosya aktarımı.
 

Disaster Recovery and Backup

AWS Elastic Disaster Recovery (DRS); uygun fiyatlı depolama, minimum işlem ve zaman içinde nokta kurtarma kullanarak şirket içi ve bulut tabanlı uygulamaların hızlı, güvenilir bir şekilde kurtarılmasıyla kesinti süresini ve veri kaybını en aza indirin

Database Services

Özel ihtiyaçlarınıza uygun, kullanım senaryosu odaklı, yüksek oranda ölçeklenebilir, dağıtılmış uygulamalar oluşturun. AWS, ilişkisel, anahtar çifti, belge, bellek içi, grafik, zaman serisi, geniş sütun ve veritabanları dahil olmak üzere çeşitli veri modellerini desteklemek için 15'ten fazla amaca yönelik motor sunar.

Ürün Portföyü

Relational

Amazon Aurora , Amazon RDS , Amazon Redshift geleneksel uygulamalar, kurumsal kaynak planlaması (ERP), müşteri ilişkileri yönetimi (CRM), e-ticaret için hizmetler sunar.
 

Non-relational

Amazon DynamoDB; Yüksek trafikli web uygulamaları, e-ticaret sistemleri, oyun uygulamaları için tercih edilen bir servistir.
 

Document

Amazon DocumentDB; İçerik yönetimi, kataloglar, kullanıcı profilleri için kullanabileceğiniz servistir.
 

Wide Column

Amazon Keyspaces; ekipman bakımı, filo yönetimi ve rota optimizasyonu için yüksek ölçekli endüstriyel uygulamalar sağlar.
 

Graph

Amazon Neptune; Dolandırıcılık tespiti, sosyal ağ, tavsiye motorları için optimum çözümü sunar.
 

Time Series

Amazon Timestream Nesnelerin İnterneti (IoT) uygulamaları, DevOps, endüstriyel telemetri kapsamında hizmet sağlar.
 

Security, Identity and Compliance

AWS ile verilerinizin nerede depolandığını, bunlara kimlerin erişebileceğini ve kuruluşunuzun herhangi bir anda hangi kaynakları kullandığını kontrol edebilirsiniz. Gerçek zamanlı güvenlik bilgileri için sürekli izleme ile birlikte ince taneli kimlik ve erişim kontrolleri, bilgilerinizin depolandığı her yerde doğru kaynakların her zaman doğru erişime sahip olmasını sağlar.

Ürün Portföyü

Identity and Access Management

*AWS Identity and Access Management (IAM) ile kimlikleri ve AWS hizmetlerine ve kaynaklarına erişimi güvenli bir şekilde yönetin  

*AWS IAM Identity Center (SSO'nun halefi); Birden fazla AWS hesabına ve uygulamasına iş gücü erişimini merkezi olarak yönetmenizi sağlar.

*Amazon Cognito; Ölçeklenen güvenli, sorunsuz müşteri kimliği ve erişim yönetimi uygulamanıza imkan sunar.

*Amazon Verified Permissions ile özel uygulamalarda ince taneli izinleri ve yetkilendirmeyi yönetebilirsiniz.

*AWS Directory Service ile uçtan uca yönetilen bir Microsoft Active Directory hizmeti ile verimlilik kazanın

*AWS Resource Access Manager ile AWS kaynaklarınızı birden fazla hesap arasında kolayca ve güvenli bir şekilde paylaşabilirsiniz.

*AWS Organizations ile AWS kaynaklarınızı ölçeklendirirken ortamınızı merkezi olarak yönetebilirsiniz."
 

Detection

*AWS Security Hub; AWS güvenlik kontrollerini otomatikleştirin ve güvenlik uyarılarını merkezileştirin

*Amazon GuardDuty ile AWS hesaplarını akıllı tehdit algılama ile koruyun

*Amazon Inspector; Geniş ölçekte otomatik ve sürekli güvenlik açığı yönetimi sağlar.

*Amazon Security Lake ile güvenlik verilerinizi birkaç adımda otomatik olarak merkezileştirebilirsiniz.

*AWS Config ile kaynaklarınızın konfigürasyonlarını değerlendirin, denetleyin ve değerlendirin

*Amazon CloudWatch ile AWS, şirket içi ve diğer bulutlardaki kaynakları ve uygulamaları gözlemleyin ve izleyin

*AWS CloudTrail; Kullanıcı etkinliğini ve API kullanımını takip edebileceğiniz servistir.

*AWS IoT Device Defender; IoT cihazlarınız ve filolarınız genelinde güvenlik yönetimidir.
 

Data Protection

*Amazon Macie ile hassas verilerinizi geniş ölçekte keşfedin ve koruyun!

*AWS Key Management Service (AWS KMS) ile verilerinizi şifrelemek veya dijital olarak imzalamak için anahtarlar oluşturun ve kontrol edin.

*AWS CloudHSM ile AWS'de tek kiracılı donanım güvenlik modüllerini (HSM'ler) yönetebilirsiniz.

*AWS Certificate Manager; AWS hizmetleri ve bağlı kaynaklarla SSL/TLS sertifikaları sağlama ve yönetme servisidir.

*AWS Private Certificate Authority ; Kaynakları tanımlamak ve verileri korumak için özel sertifikalar oluşturabilme imkanı sağlar.

*AWS Secrets Manager ile gizli dizilerin yaşam döngüsünü merkezi olarak yönetin!
 

Amazon GuardDuty

*Sürekli izleme
AWS hesaplarınızı, örneklerinizi, sunucusuz ve kapsayıcı iş yüklerinizi, kullanıcılarınızı, veritabanlarınızı ve depolama alanınızı olası tehditlere karşı sürekli olarak izleyin.

*Tehditleri açığa çıkarın
AWS ve önde gelen üçüncü taraflardan anomali tespiti, makine öğrenimi, davranışsal modelleme ve tehdit istihbaratı beslemelerini kullanarak tehditleri hızla ortaya çıkarın.

*Tehditleri araştırın
Otomatik yanıtları başlatarak tehditleri erkenden azaltın.

*Ölçekli tehdit algılama
Ortamınız genelinde tehdit algılamayı hızlı ve kolay bir şekilde ölçeklendirin.

Compliance

*AWS Artifact; AWS'nin uyumluluk raporlarına isteğe bağlı erişim için ücretsiz, self servis portaldır.

*AWS Audit Manager; Risk ve uyumluluk değerlendirmesini basitleştirmek için AWS kullanımınızı sürekli olarak denetleyebileceğiniz servistir.
 

Management and Governance

AWS Management and Governance hizmetleri, büyük ölçekte son derece dinamik bulut kaynaklarını yönetmek için oluşturulmuştur.

Ürün Portföyü

Politikalarınıza Uygun Kaynakları ve Uygulamaları Sağlayın

*Tüm bulut altyapısı kaynaklarınızı modellemek  için AWS Cloudformation'u deneyimleyin.

*Yeniden oluşturmak, düzenlemek ve yönetmek için AWS Service Catalog'unu kullanın.

*AWS OpsWorks ile Chef ve Puppet ile operasyonları otomatikleştirin.

*AWS Marketplace; AWS üzerinde çalışan yazılımları bulun, test edin, satın alın ve dağıtın!
 

Ortamınızı Hızlı ve Denetimli Çalıştırın

*Amazon CloudWatch; AWS kaynaklarınızın ve uygulamalarınızın AWS'de ve şirket içinde gözlemlenebilirliğini sağlar.

*Amazon Managed Grafana; operasyonel metrikleriniz için ölçeklenebilir, güvenli ve yüksek oranda kullanılabilir veri görselleştirme hizmeti sunar.

*Prometheus için Amazon Managed Service, containerleriniz için yüksek oranda kullanılabilir, güvenli ve yönetilen izleme olanağına sahiptir.

*AWS CloudTrail; Kullanıcı etkinliğini ve API kullanımını takip etmenizi sağlar.

*AWS Config; AWS kaynaklarınızın konfigürasyonlarını kaydetme ve değerlendirmenize yardımcı olur.

*AWS Systems Manager; AWS kaynakları üzerinde operasyonel içgörüler elde edip harekete geçebilrisiniz.

*AWS Managed Services; AWS altyapısını tüm kurumsal müşteriler ve iş ortakları adına işletmenizi sağlar.
 

Sizin için burdayız!

Redington güvencesiyle çözümlerimizden yararlanmak için hemen başvurun.

Hemen Başvur