LoDDoS sayesinde organizasyonlar, saldırganlar tarafından başlatılmayan, kendilerinin başlattığı ve yönettiği gerçek ama kontrollü ve çok vektörlü, kompleks DDoS ataklarına maruz kalırlar. Böylece bilgi teknolojileri altyapılarının, DDoS koruma sistemlerinin/hizmetlerinin ve olay müdahale mekanizmalarının sınırlarını ve yeteneklerini istenen şekilde ve kolayca testedebilirler, ince ayarlamaları yapabilirler.

LoDDoS üzerinde tanımlanan testler kullanıcı dostu ara yüzü sayesinde tek hareketle başlatılabilir, canlı olarak izlenebilir, istenildiği zaman kontrollü bir şekilde durdurulabilir. Testler istenilen sıklıkta tekrarlanabilir, test sonunda raporlar üretilebilir ve paydaşlarla paylaşılabilir.
Her test sonunda hedef sistemin gerçekleştirilen DDoS testine karşı ne kadar dirençli olduğunu gösteren DDoS Resiliency Score (DRS) otomatik olarak hesaplanır ve rapora yansıtılır. LoDDoS, kırmızı ve mavi takımlar için kullanışlı ve etkin bir DDoS test platformudur. Elle yapılan DDoS testlerinde uzun zaman alan ve teknik uzmanlık gerektiren DDoS testi hazırlık aşamaları, LoDDoS tarafından otomatik olarak gerçekleştirilir. Testler kolay bir şekilde icra edilir, test sonuçlarına göre DDoS koruma sistemleri/ hizmetleri, ağ ve güvenlik cihazları, uygulamalar, olay tespit ve müdahale yetenekleri iyileştirilmek üzere değerlendirilebilir.

Gartner raporlarında 2 defa yer alan LoDDos’un 4 kıtada 23 ülkede her sektörden yüzlerce referansı bulunmaktadır.

 

Sizin için burdayız!

Redington güvencesiyle çözümlerimizden yararlanmak için hemen başvurun.

Hemen Başvur